Президентнинг Фармони билан Ипакчилик ва жун саноатини ривожлантириш қўмитасининг вазифалари кенгайтирилди.
Молия вазирлиги МҲХС бўйича ўқитиш ва имтиҳон харажатларини қоплаб беради
Бугунга қадар ўқув марказлари ва талабгорларга 167 187 166 сўм ажратилди, келиб тушган аризалар бўйича жами 138 180 000 сўм қоплаб берилди.
Маъмурий ҳуқуқбузарликлар тўғрисидаги ишлар – электрон шаклда
Маъмурий ҳуқуқбузарлик тўғрисида ягона электрон иш юритув тизими орқали маъмурий ҳуқуқбузарликка оид ишларни юритиш тартиби ҳақидаги низом тасдиқланди.
Божхона тартиб-таомиллари соддалаштирилди
Тадбиркорлик субъектларига четдан хом ашё сотиб олишга ва божхона тўловлари тўламаган ҳолда қайта ишлагандан сўнг исталган хорижий ҳамкорига сотишга рухсат берилди.
"Янги Андижон" шаҳрини барпо этиш чора-тадбирлари белгиланди
Президент томонидан "Янги Андижон" шаҳрини барпо этиш ишларини самарали ташкил этишга доир чора-тадбирлар тўғрисида”ги қарор имзоланди.
Ўзбекистонликлар Қурбон ҳайитида уч кун дам олишади
Президент томонидан 13 июль куни “Қурбон ҳайитини нишонлаш тўғрисида”ги қарор имзоланди.
Ўзбекистон 10 та поезд сотиб олади
“Тошкент метрополитени учун ўнта тўрт вагонли метро поездларини харид қилиш” лойиҳасининг ТИА тасдиқланди.
Вазирлар Маҳкамасининг фаолиятига қандай ўзгартиришлар киритилди
Хусусан, Ўзбекистон Республикаси бош вазирининг маслаҳатчиси – хорижда вақтинчалик меҳнат фаолиятини амалга ошираётган Ўзбекистон Республикаси фуқаролари ҳуқуқларини ҳимоя қилиш ва халқаро иқтисодий ҳамкорлик масалалари департаменти бошлиғининг функционал вазифалари кенгайтирилди.
Қўқон шаҳрида II Халқаро ҳунармандчилик фестивали ўтказилади
Фестивалга иқтидорли ҳунармандлар ва истеъдодли ёшларни жалб қилиш мақсадида жойларда «Мен Қўқонга бораман» шиори остида кўргазма ва кўрик-танлов ташкил этилади.