Bayram doirasida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan demokratik islohotlar, хalqimizning hayoti, qalbi va ongida yuz berayotgan ijobiy oʻzgarishlarni ta’sirchan usullarda ifoda etish amalga oshiriladi.
Yoʻl harakati хavfsizligi qanday ta’minlanadi
Xususan, hududlarda yoʻl harakatini samarali tashkil etish holatini baholash va mahalliy hokimiyat organlarining mas’uliyatini kuchaytirish maqsadida respublikaning barcha tuman (shahar)lari boʻyicha “Xavfsiz yoʻl” indeksi joriy etiladi.
Taekvondo seksiyalari har tomonlama qoʻllab-quvvatlanadi
Ijtimoiy himoyaga muhtoj yoshlar, mehribonlik uylari tarbiyalanuvchilari, koʻp bolali oilalar farzandlarini ushbu kurash turiga jalb qilish uchun respublikada "Taekvondo (WT) hamma uchun" dasturi ishlab chiqiladi.
"Tabarruk ziyorat" turizm konsepsiyasi ishlab chiqildi
Uning vazifalari orasida – Turkiy davlatlar tashkilotiga a’zo mamlakatlar bilan turizm sohasidagi aloqalarni yanada mustahkamlash, ziyorat va madaniy meros ob’yektlariga turlarni tashkil qilish va yangi sayohat marshrutlarini ishlab chiqish va boshqalar bor.
Sport kurashlarining olimpiya turlarini rivojlantirish dasturi qabul qilindi
Uning doirasida yoshlar oʻrtasida Prezident sovrini uchun, oʻsmirlar oʻrtasida «Uzbekistan-Grand Prix», kattalar oʻrtasida «New Uzbekistan» хalqaro sport musobaqalari va boshqalar oʻtkaziladi.