БЮДларни тўлдириш қоидалари ўзгармоқда
Шунингдек янгиланган Божхона постлари таснифлагичи тасдиқланмоқда
Хавфли маҳсулотлар ва кимёвий моддалар импорти устидан назорат кучайтирилади
Вазирлар Маҳкамасининг қарори билан импорт-экспорт қилиниши давлат томонидан тартибга солинадиган ва мажбурий экологик сертификатлаштириш лозим бўлган хавфли маҳсулотлар ва чиқиндилар Рўйхати тасдиқланди.
2025 йил учун Давлат дастури қандай амалга оширилиши режалаштирилмоқда
2025 йил учун давлат дастури тўғрисидаги Президент Фармони лойиҳаси "Тараққиёт стратегияси" маркази томонидан ишлаб чиқилган ва махсус сайтда жамоатчилик муҳокамаси учун жойлаштирилган.
Ҳисобда ҚҚС билан акс эттирилган материалларга алоҳида эътибор берилади
Бу сафар йиллик инвентаризация ўзига хос тарзда ўтказилади. Нима учун дейсизми? «TRI-S-Audit» аудиторлик компанияси директори Светлана Голосова бу саволга ушбу материалда жавоб беради, уни ўтказиш чоғида юзага келиши мумкин бўлган мураккаб ҳолатларни эса 2018 йил 23 ноябрда «Norma» ПРМдаги семинарда кўриб чиқади
ҚҚСга ўтишга тайёргарлик кўриш учун ҳали вақт бор
«Норма» ПРМ 23 ноябрда «ҚҚСга ўтиш учун тайёргарлик кўриш режаси: 2019 йил 1 январгача яна нималарга улгуриш мумкин» мавзусида махсус тренинг ўтказади. У муаммосиз ва молиявий йўқотишларсиз ҚҚСга ўтишда бизнесга ёрдам беради
1 январдан ТИФ иштирокчилари учун нималар ўзгаради
Солиқ солишнинг янги тизимида импорт ва экспорт. «TRI-S-Audit» аудиторлик компанияси директори Светлана Голосова 2018 йил 20 ноябрда «Norma» ПРМда семинар тингловчиларига бу ҳақда батафсил сўзлаб беради
Ходим қанча маош олиши керак?
Шартномада ва ходимни ишга қабул қилиш тўғрисидаги буйруқда шундай деб ёзилган: «Штат жадвалига кўра ҳақ тўланади». Аслида Меҳнат кодексига мувофиқ қандай ёзилиши керак? Бу саволга эксперт Абдусалом Рисқуллаев жавоб беради. «Norma» ПРМда 2018 йил 12 ноябрда бошланадиган кадрлар ишини юритиш бўйича ўқув курси доирасида бошқа кўп учрайдиган хатоларни ҳам кўриб чиқади
«Бухгалтерия ҳисобини мустақил ўрганиш учун қўлланма» ёрдамида бухгалтерларнинг янги авлоди ўсиб келмоқда
«Norma» иқтисодий-ҳуқуқий нашриётидан «Бухгалтерия ҳисобини мустақил ўрганиш учун қўлланма» янада қулай тус олди. Энди унинг ўзбекчасини сотиб олиш мумкин. Таржима қилинган нашрнинг биринчи жилди сотувда, иккинчиси босмадан чиқарилмоқда, бироқ унга олдиндан буюртма бериш мумкин
Монографияни босмага қандай тайёрлаш мумкин
Илмий ишларни босиб чиқариш – ҳар бир олимнинг ҳаётидаги муҳим ҳодиса. Бироқ босмага тайёрлаш илмий фаолиятдан чалғитади ва муаллифлар учун ҳақиқий бош оғриғи бўлиши мумкин. TOP PRINT иқтисодий-ҳуқуқий нашриёти уларга ёрдам бериш ниятида ўз хизматларини таклиф этади
ҚҚС қандай ҳисобланади
Янги Солиқ кодекси қабул қилиниши билан, 2019 йил 1 январдан обороти 1 млрд сўмдан кўп бўлган барча корхоналар томонидан ҚҚС тўланиши кутилмоқда. Келажакни ўйлаб иш тутадиган тадбиркорлар ҳозирданоқ ходимларини режалаштирилаётган ўзгаришларга тайёрлаш ишларини бошлаб юборишган. Бунда мутахассислар учун махсус ўқув курслари ташкил қилиш орқали «Norma» профессионал ривожланиш маркази ўз ҳиссасини қўшмоқда
Дори-дармонлар – корхона харажати, йўл карточкаси эса – ходим даромади
Корпоратив пластик карта бўйича харажатлар бухгалтерлар учун кўпинча бош оғриғи бўлади. Корхона ва ходимларнинг харажатларини чалкаштириб юбормаслик учун қандай йўл тутиш керак? 18 октябрь куни «Norma» профессионал ривожланиш марказида бу борада батафсил йўриқномаларни олиш мумкин