Qonun hujjatlarida 3 yilgacha boʻlgan koʻp martalik investitsiya vizasini olish shartlari belgilangan.
Saylov kampaniyasi boshlandi
MSK Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputatlari va mahalliy kengashlar deputatlari saylovi kunini belgiladi – 22 dekabr.
Noqulay iqlim sharoitida va qatnov tusida ishlaganlik uchun ustamalar, tarmoq koeffitsiyentlari tasdiqlandi
Vazirlar Mahkamasining 6.09.2019 yildagi «Mehnat bozorida mehnat munosabatlarini tartibga solishga doir qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida»gi 743-son qaror qabul qilindi.
Tojikistondagi Oʻzbekiston Elchiхonasi 2022 yil oktyabrga kelib qurib bitkaziladi
Kompleks, shuningdek, fuqarolarni konsullik masalalari boʻyicha qabul qilish uchun alohida bino, elchi uchun qarorgoh, nazorat-oʻtkazish punktlari, sport inshootlari, garaj va ochiq avtoturar joyni oʻz ichiga oladi.
Hududlarda «sayyor bolalar bogʻchalari» paydo boʻladi
2019/2020 oʻquv yilidan boshlab Qoraqalpogʻiston va viloyatlarning ayrim tuman va shaharlarida mobil maktabgacha ta’lim guruhlarini tashkil etish boʻyicha tajriba-sinov loyihasi amalga oshiriladi.
60 yoshdan oshmagan qishloq aholisiga imtiyozli ipoteka
Arzon uy-joy qurilishi uchun imtiyozli ipoteka krediti rasmiylashtirish uchun qishloq joylarda yashovchi qarz oluvchilarga yoshga doir cheklov belgilandi
Toʻlov tizimlari toʻgʻrisidagi qonun ular хizmatlari koʻlamini kengaytiradi
2019 yil 19 sentyabr kuni Oliy Majlis Qonunchilik palatasining navbatdagi majlisi boʻlib oʻtdi.