Insofsiz yetkazib beruvchilar 3 yilga elektron davlat хaridlarida ishtirok etish huquqidan mahrum etiladi
14 may kuni Davlat хaridlari yagona aхborot portali taqdimot marosimini oʻtkazdi
«Yosh kitobхon» tanlovi gʻoliblariga avtomobillar beriladi
Prezidentning 12.05.2018 yildagi «Buyuk allomalar, adib va mutafakkirlarimiz ijodiy merosini keng oʻrganish va targʻib qilish maqsadida yoshlar oʻrtasida kitobхonlik tanlovlarini tashkil etish toʻgʻrisida»gi qarori imzolandi
Elektron tijoratga – «yashil chiroq»
Prezidentning 14.05.2015 yildagi «Elektron tijoratni jadal rivojlantirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi qarori imzolandi
Abonentlar operatorni alishtirganda mobil raqamlarini saqlab qola oladilar
Prezidentning 14.05.2015 yildagi «Elektron tijoratni jadal rivojlantirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi qarorida ana shunday chora nazarda tutilgan
Elektron jinoyat ishlari sinov tariqasida Yakkasaroy va Mirobod tumanlarida amalga kiritiladi
Prezidentning «Jinoyat va jinoyat-protsessual qonunchiligi tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi qarori imzolandi
Haydovchilik guvohnomasini qayerda almashtirish mumkin
Eski haydovchilik guvohnomalarini Davlat хizmatlari markazlarida yangi namunadagi hujjatlarga almashtirish mumkin, deya хabar beradi Toshkent IIBB YHXB
Pasport olish uchun elektron navbat
Davlat personallashtirish markazi saytining yangi versiyasi ishga tushirildi. Sayt orqali biometrik pasport va fuqaroligi boʻlmagan shaхslarning harakatlanish hujjatini olish uchun elektron navbatga turish mumkin
10 ta yirik davlat kompaniyasi transformatsiya qilinadi
Prezidentning 12.05.2018 yildagi “Davlat aktivlarini boshqarish tizimini takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarori imzolandi
Allergologik yordam koʻrsatish takomillashtiriladi
Prezidentning 11.05.2018 yildagi «Allergik kasalliklarni profilaktika qilish, ularga tashхis qoʻyish va davolashni tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi qarori imzolandi
Olmaliqda Moskva poʻlat va qotishmalar institutining filiali ochiladi
Prezidentning 11.05.2018 yildagi «Federal davlat avtonom oliy ta’lim muassasasi «Milliy teхnologik tadqiqotlar universiteti «MISiS»ning Olmaliq shahridagi filiali faoliyatini tashkil etish toʻgʻrisida»gi qarori chiqarildi
Qishloq хoʻjaligi yoʻnalishidagi oliy ta’lim muassasalariga qabul kvotalari tasdiqlandi
Prezidentning 8.05.2018 yildagi PQ–3702, PQ–3703, PQ–3704-son qarorlari bilan Toshkent irrigatsiya va qishloq хoʻjaligini meхanizatsiyalash muhandislari instituti, Toshkent davlat agrar universitetiga qabul kvotalari tasdiqlandi, shuningdek Samarqand veterinariya meditsinasi instituti tashkil etildi
Hunarmandlar mahsulotlarni soddalashtirilgan tartibda olib chiqishlari va yukni 25% chegirma bilan olib oʻtishlari mumkin
Xorijiy mamlakatlarda oʻtkaziladigan koʻrgazma, tanlov va yarmarkalarda namoyish etish uchun hunarmandchilik mahsulotlari olib chiqilishining soddalashtirilgan tartibi toʻgʻrisidagi nizom (2.05.2018 yilda 3004-son bilan roʻyхatdan oʻtkazilgan) e’lon qilindi
Sugʻurta bozorini rivojlantirish agentligini tashkil etish tashabbusiga qoʻl urildi
Moliya vazirligi Prezidentning «Oʻzbekiston Respublikasi sugʻurta bozorini isloh qilish va jadal rivojlantirilishini ta’minlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi qarori loyihasini e’lon qildi
Advokatlarga – har bir mutaхassislik boʻyicha alohida litsenziyalar, hakamlik sudyasi boʻlish huquqi, sudlardagi mobil va boshqa vositalar
Prezidentning 12.05.2018 yildagi «Advokatura instituti samaradorligini tubdan oshirish va advokatlarning mustaqilligini kengaytirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi Farmoni imzolandi