Президентнинг 22.12.2016 йилдаги ПҚ–2692-сон “Жисман ишлатиб бўлинган, маънавий эскирган асбоб-ускуналарни жадал янгилаш, шунингдек саноат тармоқлари корхоналарининг ишлаб чиқариш харажатларини қисқартиришга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги Қарори эълон қилинди
Ижтимоий-иқтисодий масалаларга оид 2017-2019 йиллар учун Бош келишув имзоланди
2017 йил 22 февраль куни Вазирлар Маҳкамаси, Ўзбекистон Касаба уюшмалари федерацияси Кенгаши, Савдо-саноат палатаси ўртасида ижтимоий-иқтисодий масалаларга оид 2017-2019 йиллар учун Бош келишув имзоланди
Лойиҳани маҳаллийлаштириш Дастурига онлайн киритиш мумкин
Президентнинг 26.12.2016 йилдаги ПҚ-2698-сон Қарори билан 2017 — 2019 йилларда тайёр маҳсулот турлари, бутловчи буюмлар ва материаллар ишлаб чиқаришни маҳаллийлаштириш Дастури тасдиқланди
Давлат дастурини амалга ошириш учун республика комиссияси тузилди
Президентнинг 17.12.2016 йилдаги Ф-4760-сон “Халқ билан мулоқот ва инсон манфаатлари йили” Давлат дастурини ишлаб чиқиш ва амалга оширишга доир ташкилий чора-тадбирлар тўғрисида”ги фармойиши эълон қилинди.
Давлат спорт қўмитаси тизими қандай бўлади?
Президентнинг 15.02.2017 йилдаги ПҚ-2779-сон Қарори билан Жисмоний тарбия ва спорт давлат қўмитаси, шунингдек унинг ҳудудий бўлинмалари тузилмаси тасдиқланди
Маданият вазирлигининг штат бирликлари белгиланди
Президентнинг 15.02.2017 йилдаги ПҚ-2778-сон “Ўзбекистон Республикаси Маданият вазирлиги фаолиятини ташкил этиш тўғрисида”ги Қарори эълон қилинди
«Электрон ҳукумат» тизимининг самарадорлиги оширилади
Олий Мажлис Қонунчилик палатаси Ахборот ва коммуникация технологиялари масалалари қўмитаси томонидан манфаатдор вазирлик ва идоралар, ахборот соҳаси мутахассислари билан ҳамкорликда “Электрон ҳукумат инфратузилмасини ривожлантиришнинг долзарб масалалари” мавзусида доимий асосда семинарлар ташкил этиб келинмоқда
24.02.17
Тарафлар учун бу ортиқча расмиятчилик бўлса, шартномада юрист визаси керакми?
Ушбу материалда хўжалик шартномаларининг қонунчиликка мувофиқлиги юзасидан текширувлар ўтказиш тартибини такомиллаштириш бўйича экспертларимизнинг таклифлари ҳақида сўз боради
Ноҳалол дорихона муассасаларига 3 йил ишлаш тақиқланади
Президентнинг 14.02.2017 йилдаги ПҚ-2773-сон қарори билан дори воситалари ва тиббиёт буюмларини сотиш, фармацевтика фаолиятини лицензиялаш тартибини такомиллаштириш бўйича чора-тадбирлар кўзда тутилган
Рақс марказини қандай очиш мумкин?
Рақс – бу гўзаллик, сўзсиз мулоқот, санъат, спорт. Бундан ташқари, у стрессга қарши терапия ва организмни ижобий эмоциялар билан бойитиш имконияти. Кайфиятни кўтарувчи ушбу машғулот орқали тадбиркорлик қилиш истагида бўлганлар кўплаб топилади. Аммо бунинг учун нималар кераклигини кўпчилик билмайди
Банклар фаолиятига оид НҲҲни такомиллаштиришнинг айрим масалалари
Ўзбекистонда банклар ва банк фаолиятининг ҳуқуқий асосларини яратиш ва такомиллаштиришга доимий равишда эътибор бериб келинмоқда