Бухгалтер расмий ҳужжати - Bir.uz аттестатини олишни ва ўз малакасини оширишни истаганлар учун ажойиб янгилик
BPM-тизимлар қанчалик самарали
Бизнес жараёнларини бошқаришнинг BPM-тизимларидан фойдаланадиган менежерлар сони тобора ортиб бормоқда. Уларнинг нимаси фойдали ва қандай дастурий таъминотни танлаш керак? «OLSOFT» компанияси вакили Тимур Шарапов маслаҳат беради
Фуқаролик-ҳуқуқий шартномани қандай тўғри тузиш мумкин
Кўпинча тадбиркорлар ва мутахассислар фуқаролик-ҳуқуқий шартнома тузиш орқали меҳнат муносабатларини расмийлаштиришади. Амалиёт шуни кўрсатадики, бунда улар мураккабликларга дуч келишади. Нималарга эътибор бериш керак? Батафсил – шарҳимизда
11.04.18
Корпоратив карта: нималарга сарфланади?
Апрель ойидан бошлаб корпоратив пластик карталардан амалга оширишга рухсат этилган тўловлар рўйхати кенгайтирилди. Мазкур вазиятни солиқ ва бухгалтерия қонунчилиги масалалари бўйича маслаҳатчи Игорь Аипкин шарҳлаб беради
09.04.18
Солиқларни тўлашдан бўйин товлашми ёки арифметик хато?
Солиқ хизмати инспектори бухгалтерия ҳисоб-китобларида арифметик хато топди. Бошини чайқаб: «Солиқларни тўлашдан бўйин товламоқчи бўлганингиз кўриниб турибди», – деди. Энди нима бўлади? Бу саволга иқтисодий ишларни ва иқтисодиёт соҳасидаги жиноий ишларни юритишга ихтисослашган адвокат Элеонора Мазурова жавоб беради