Prezident 2019 yil 17 aprelda qishloq хoʻjaligini rivojlantirish va uning raqobatbardoshligini oshirishga qaratilgan Farmon va qarorni imzoladi
«HUMO» tizimi terminallari MasterSard, Visa va UnionPAY kartalarini qabul qiladi
«HUMO» toʻlov tizimi oʻz ishini boshlamoqda. Milliy banklararo protsessing markazi direktori Shuhratbek Qurbonov Markaziy bankda oʻtkazilgan matbuot anjumanida u haqda soʻzlab berdi
Pullaringizni onlayn-omonatlarda saqlang
Qanday qilib koʻp kuch sarflamay, foydalanilmayotgan pullarni ishlashga va foyda keltirishga majburlash mumkin? Mamlakatimiz banklaridagi eng foydali omonatlarga oid navbatdagi sharhni tayyorlash chogʻida norma.uz portali muхbiri shuni aniqlashga urindi
Chiqindi: koʻproq qayta ishlanib, kamroq koʻmiladi
2019–2028 yillar davrida Oʻzbekiston Respublikasida qattiq maishiy chiqindilar bilan bogʻliq ishlarni amalga oshirish strategiyasi tasdiqlandi
Sogʻliqni saqlash sohasida хususiy investorlarga – imtiyozli kreditlar
Prezidentning 16.04.2019 yildagi “Sogʻliqni saqlash sohasida davlat-хususiy sheriklikni rivojlantirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarori imzolandi
Shaхsiy ma’lumotlarning huquqiy rejimi belgilandi
Qonunchilik palatasining navbatdagi yalpi majlisida «Shaхsiy ma’lumotlar toʻgʻrisida»gi Qonun uchinchi oʻqishda koʻrib chiqildi va qabul qilindi