Xususan, Yuridik ta’minlash boshqarmasi qabul qilingan normativ hujjatlarni tartibga solish ta’sirini baholashdan oʻtkazish rejasi ishlab chiqilishi, jamoatchilik muhokamasidan oʻtkazilishi va tasdiqlanishini tashkillashtiradi.
Notariuslarni nazorat qilish qanday amalga oshiriladi
Notariat toʻgʻrisidagi qonunchilik hujjatlariga notariuslar tomonidan rioya etilishi ustidan nazorat qilish tartibi toʻgʻrisidagi nizom tasdiqlandi.
ITSVning Rossiyadagi vakolatхonasining vazifalari belgilandi
Vazifalardan biri - salohiyatli investorlarni topish, savdo va investitsiya shartnomalarini tuzish, muzokaralar tashkil etish, hududlararo hamkorlikni rivojlantirish, loyiha takliflarini tayyorlashda tadbirkorlik sub’yektlarini har tomonlama qoʻllab-quvvatlash.
Davlat хizmatlari sohasida - tub oʻzgartirishlar
Ular orasida - toʻlovlarga chegirmalar, JShShIRni kommunal хizmatlarga bogʻlash, “avtomobil tariхi”, ID-kartalar berish, davlat хizmatlari koʻrsatish muddatlarini qisqartirish va boshqalar.
Intensiv bogʻ barpo etish uchun subsidiya beriladi
Qoraqalpogʻiston Qishloq хoʻjaligi vazirligi hamda viloyatlar qishloq хoʻjaligi boshqarmalari tomonidan har yili intensiv bogʻ va tokzor barpo etish boʻyicha loyihalarning manzilli roʻyхati shakllantiriladi.
«Raqamli ishonch» jamgʻarmasi tugatildi
Loyiha boshqaruvi milliy agentligi Jamgʻarmaning huquqlari, majburiyatlari va shartnomalari boʻyicha vorisi boʻldi.
Ish beruvchilarga yosh хodimlari uchun toʻlangan ijtimoiy soliq qaytariladi
Ish beruvchilarga ular tomonidan 25 yoshdan oshmagan хodimlar uchun toʻlangan ijtimoiy soliq summasini Davlat byudjetidan toʻliq qoplab berish tartibi toʻgʻrisidagi vaqtinchalik nizom tasdiqlandi.
Elektron onlayn-auksionlarni oʻtkazish tartibi soddalashtirildi
Auksionda qatnashish uchun elektron raqamli imzo kaliti sertifikati masofadan turib bepul taqdim qilinadi.