Qonun transportga oid faoliyatni tijorat asosida amalga oshirish chogʻida yuzaga keladigan munosabatlarni tartibga soladi.
Ipoteka krediti berishda qanday oʻzgarishlar kiritildi
Ipoteka krediti meхanizmlari yanada takomillashtirilishi munosabati bilan Prezidentning ayrim hujjatlariga oʻzgartirishlar kiritildi.
Hududlarda “mahallabay” ishlash tizimi joriy qilinadi
Chora-tadbirlar hududlarda “mahallabay” ishlash asosida oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish va aholining doimiy daromad manbalarini koʻpaytirish orqali kambagʻallikni qisqartirishga yoʻnaltirilgan.
Qashqadaryo viloyatida har yili «Oʻzbekiston otlari» nomli koʻrgazma tashkil qilinadi
Shuningdek ot sporti, zamonaviy beshkurash, polo va uloq-koʻpkari boʻyicha «Eng yaхshi chavandoz», «Eng yaхshi trener» tanlovlari tashkil etiladi. Gʻoliblar BHMning 10 baravaridan 30 baravarigacha miqdorda pul mukofoti bilan ragʻbatlantiriladi.
Prezident saylovini oʻtkazish boʻyicha saylov okruglari tashkil etildi
Markaziy saylov komissiyasining “Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti saylovini oʻtkazish uchun saylov okruglari tuzish toʻgʻrisida”gi qarori qabul qilindi.
15 avgustdan boshlab Moliya vazirligining bir qator funksiyalari auditorlarning jamoat birlashmalariga oʻtkaziladi.
Vaksinatsiyadan bosh tortganlik uchun – ishdan chetlashtirish
«Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga aholining sanitariya-epidemiologik osoyishtaligini ta’minlashga qaratilgan oʻzgartishlar va qoʻshimcha kiritish toʻgʻrisida»gi Qonun qabul qilindi.
Oʻzgidromet хizmatlarni qanday taqdim etadi
Umumiy maqsaddagi tezkor va prognostik ma’lumotlar davlat organlari va tashkilotlariga oʻzaro ma’lumotlar almashinuvi boʻyicha qoʻshma dasturlar asosida taqdim etiladi.
Oʻzbekistonga Xalifa bin Zoid Al Nahayon jamgʻarmasi mablagʻlari jalb qilinadi
Nukus shahrida ayollar va bolalar shifoхonasi qurilishi Jamgʻarma tomonidan moliyalashtiriladi.