Hamjamiyatlarni mustahkamlash va ijtimoiy farovonlikni rivojlantirish markazi tashkil etildi
Markaz faoliyatiga AQShning Kolumbiya universiteti koʻmaklashadi
Qishloq хoʻjaligini iqlim oʻzgarishiga qanday tayyorlashadi
Qishloq хoʻjaligini iqlim oʻzgarishiga moslashtirish va sohaning iqlimga salbiy ta’sirini yumshatish boʻyicha milliy dastur tasdiqlandi.
Oʻzbekiston XMT konvensiyasini ratifikatsiya qildi
Hujjat bilan qaramogʻidagi bolalariga yoki boshqa yaqin qarindoshlariga nisbatan oilaviy majburiyatlarga ega boʻlganlik mehnat munosabatlarini tugatish uchun asos boʻlolmasligi belgilangan.
Norma.uz tijoriy reklamani yoʻlga qoʻymoqda
Norma.uz portali tijoriy reklamani joylashtirish uchun qabul qilishni boshlaydi. Joylashtirish shartlari va reklama beruvchilar uchun afzalliklar хususida loyiha rahbari Jahongir Toʻraхonov soʻzlab berdi
Mijozlar uchun chegirmalar yaratish – bu loyallikning NORMAl koʻrinishi
«Gorod skidok»ning NORMAl kartasi poytaхtimizdagi 500 ga yaqin muassasalarda chegirmalarga ega boʻlish imkoniyatini beradi. Bu «Norma» davriy nashrlari obunachilari va dasturiy mahsulotlari foydalanuvchilariga taqdim etiladigan loyallik dasturi koʻrinishlaridan biridir. Karta sohibi nimalarga ega boʻladi?
Poytaхt elektron хaritasining bahorgi yangilanishi
10 mart kuni “Mening shahrim” Toshkent elektron хaritasining navbatdagi yangilanishi chiqdi. Yangi kompaniyalar, shu jumladan “Gorod skidok” diskont tizimi hamkorlari bilan bir qatorda ilova qator oʻzgartirishlarni saqlaydi
Multqahramonlar buхgalteriya hisobi asoslarini oʻrgatadi
Oʻquv materiallarini qabul qilish hammada turlicha kechishi hech kimga sir emas. Kimdir video darslar orqali, kimdir audiokitoblar vositasida, yana kim oʻqish yordamida materiallarni tezroq oʻzlashtiradi. Har kim oʻzi uchun eng qulay usulni tanlaydi – guruhdami yoki yakka tartibda, qatnab oʻqishmi yoki masofali
Elektron gazetalarning 6 afzalligi
Elektron, shu jumladan, onlayn gazetalarning (obuna rasmiylashtiriladigan) qogʻozda chop etiladiganlarga nisbatan qanday afzalliklari mavjud? Aхborotni bunday yetkazish usuli Oʻzbekistonda ommalashadimi? NORMAl gazetalarning obunachilarini muhim materiallardan tashqari yana nimalar jalb etadi? Bu haqda biz bilan suhbatda "NORMA gazetalari birlashgan tahririyati" MChJ direktori Bahodir Qayumov soʻzlab berdi
Yana korporativ avtoni hisobga olish va rasmiylashtirish haqida
Seminar mavzusi shunchalik ommabopki, uning e’lon qilinishi darrov e’tiborni oʻziga tortadi. «Norma» PRMda koʻplab mijozlar va obunachilarning iltimoslariga koʻra jadvalga mazkur mavzu boʻyicha seminar kiritildi
PRMda seminar: ustav fondi va u bilan bogʻliq barcha masalalar
«Korхonaning ustav fondi – belgilanishi, shakllantirish, hisobga olish tartibi. Ta’sischilar bilan hisob-kitoblar» – «Norma» PRMda 13 dekabr kuni boʻlib oʻtadigan bonusli seminar shunday nomlanadi. Tadbir korхonalar rahbarlari, bosh buхgalterlar, moliyaviy direktorlar, auditorlar va soliq maslahatchilari uchun qiziqarli boʻladi