Президент “Зулфия номидаги Давлат мукофоти билан тақдирлаш тўғрисида”ги қарорни имзолади
Уй-жойни сотиш учун маълумотномалар йиғиш зарур эмас
Вазирлар Маҳкамасининг 27.02.2017 йилдаги 106-сон қарори билан Кўчмас мулкнинг олди-сотди, айирбошлаш ва ҳадя қилиш битимларини идоралараро электрон ҳамкорликни қўллаган ҳолда нотариал тасдиқлаш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Янги акциз маркалари жорий этилади
Вазирлар Маҳкамасининг 27.02.2017 йилдаги 100-сон қарори билан алкоголли маҳсулотларга ва тамаки маҳсулотларига янги намунадаги акциз маркалари жорий этилмоқда
Маҳаллийлаштириш дастуридан 12 лойиҳа чиқарилди
Вазирлар Маҳкамасининг 28.02.2017 йилдаги 113-сон қарори билан тайёр маҳсулот турлари, бутловчи буюмлар ва материаллар ишлаб чиқаришни маҳаллийлаштириш Дастурига тузатишлар киритилди
Ҳайдовчилик гувоҳномалари 2020 йил охиригача алмаштирилиши керак
Вазирлар Маҳкамасининг 2.03.2017 йилдаги 116-сон “Миллий ҳайдовчилик гувоҳномасининг ҳамда автомототранспорт воситаси рўйхатдан ўтказилганлиги тўғрисидаги гувоҳноманинг янги намуналарини жорий этиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори эълон қилинди
Кўчмас мулкни қайта расмийлаштириш осонлашади
1 июлдан эътиборан пойтахтимиз аҳолиси кўчмас мулкни олди-сотди, айирбошлаш ва ҳадя қилиш битимларини расмийлаштириш учун турли хил маълумотномаларни йиғиш заруратидан халос бўладилар
03.03.17
Терминалсиз қандай тўлаш мумкин?
CLICK тўлов тизими ҳар қандай савдо шохобчасига виртуал терминалларни улаш имкониятини эълон қилди. Ушбу техник ечим тадбиркорларга тўлов терминалидан фойдаланмай, CLICK тизими орқали пластик карталардан тўлов қабул қилиш имконини беради
Янги касб-ҳунарга бепул ўқитиш учун иш берувчи билан тузилган шартнома керак
Меҳнат вазирининг буйруғи (рўйхат рақами 2860, 2017 йил 22 февраль) билан янги Касб-ҳунарга ўқитиш марказларига ўқитишга қабул қилиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди