Sugʻurtalovchilar majburiyatlari bajarilishini Agentlik nazorat qiladi
Vazirlar Mahkamasining 2019 yil 31 dekabrdagi «Oʻzbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Sugʻurta bozorini rivojlantirish agentligi faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi 1060-son qarori qabul qilindi.
Tadbirkorlikning rivojlanishini «BUSINESS INDICATOR» onlayn tizimi baholaydi
Joriy yilning 1 martidan respublika hududlarida tadbirkorlikning rivojlanganlik koʻrsatkichlarini hisob-kitob qilish va baholash uchun ushbu tizim ishga tushiriladi. Bu Hukumatning 8.01.2020 yildagi 8-son qarorida nazarda tutilgan.
Oilaviy tadbirkorlikka kreditlar boʻyicha foizlarni banklarning oʻzi belgilaydi
Markaziy bank boshqaruvining qarori bilan “Har bir oila-tadbirkor” dasturi doirasida kreditlar ajratish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar va qoʻshimcha kiritildi.
Toshkent shahrida radioterapiya va pozitron-emissionli tomografiya markazi ochiladi
Bu Vazirlar Mahkamasining 6.01.2020 yildagi “Radioterapiya va pozitron-emissionli tomografiya markazini tashkil etish toʻgʻrisida”gi 5-son qarorida belgilangan.
Qancha ijtimoiy, uy-joy va transport infratuzilmasi ob’yektlari quriladi
Prezidentning 2020 yil 10 yanvardagi “2020-2022 yillarda Oʻzbekiston Respublikasining ijtimoiy va ishlab chiqarish infratuzilmasini rivojlantirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi PQ-4565-son qarori qabul qilindi.
Ayollarga himoya orderini profilaktika inspektori beradi
Tazyiq va zoʻravonlikdan jabrlangan хotin-qizlar tomonidan himoya orderini olish tartibi Hukumatning 4.01.2020 yildagi 3-son qarori bilan tasdiqlangan.
Barcha davlat хizmatlari uchun yagona ERI joriy etiladi
Prezident 9 yanvar kuni davlat хizmatlari koʻrsatish samaradorligini oshirish masalalari boʻyicha yigʻilish oʻtkazdi.
2020-2022 yillar uchun investitsiya dasturi qabul qilindi
Prezident 09.01.2020 yildagi “Oʻzbekiston Respublikasining 2020-2022 yillarga moʻljallangan Investitsiya dasturini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi PQ-4563-son qarorni imzoladi.