Шунингдек, ярашув муносабати билан маъмурий жавобгарликдан озод қилинадиган ҳуқуқбузарликлар рўйхати кенгаймоқда.
Дориларнинг постмаркетинг назорати қандай ўтказилади
Жисмоний ва юридик шахслардан ахборот ва мурожаатлар келиб тушиши уни ўтказиш асосларидан бири ҳисобланади.
Миллий малака тизими такомиллаштирилади
Уни ислоҳ қилиш йўналишларидан бири машғулотлар, касблар ва лавозимлар миллий классификаторини халқаро стандартлар асосида ишлаб чиқиш ва ривожлантиришдан иборат.
"Камбағалликдан фаровонликка" дастурини амалга ошириш чоралари кўрилди
Ушбу чора-тадбирлардан бири касбий кўникмалар марказларини ташкил этишдир.
Мактабгача таълим сифатини ошириш чоралари кўрилди
Ушбу чора-тадбирлар мактабгача таълим тизимида фаолият юритаётган хусусий сектор вакилларини қўллаб-қувватлашга ҳам қаратилган.
"Креатив иқтисодиёт тўғрисида"ги Қонун қабул қилинди
Вазирлар Маҳкамаси креатив иқтисодиёт соҳасида ягона давлат сиёсати амалга оширилишини таъминлайди.
Раҳбар кадрларни баҳолаш маркази ташкил этилди
У замонавий технологиялар асосида номзодларнинг билим ва кўникмаларини баҳолаш орқали давлат фуқаролик хизматини салоҳиятли ва истиқболли раҳбар кадрлар билан таъминлайди.
Алоҳида тоифадаги кучли таъсир қилувчи моддалар муомаласини тартибга солишга ҳолатлар белгиланди
Улар қаторига халқаро илмий, маданий, спорт тадбирлари иштирокчиларини ҳамда халқаро экспедициялар иштирокчиларини даволаш ҳолатлари киритилган.
Гиёҳвандлик воситалари ва психотроп моддалар устидан назорат қилиш бўйича Давлат комиссияси фаолияти қандай ташкил этилган
Президент Администрацияси ҳузуридаги Наркотикларни назорат қилиш миллий маркази унинг мувофиқлаштирувчи органи ҳисобланади.