Vazirlar Mahkamasi tomonidan hayvonot dunyosini muhofaza qilish tartibini takomillashtirish boʻyicha chora-tadbirlar tasdiqlandi.
Manfaatlar toʻqnashuvi toʻgʻrisidagi deklaratsiyada nimalarni aks ettirish kerak
Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi tomonidan mavjud manfaatlar toʻqnashuvi toʻgʻrisidagi хabarnoma, ehtimoliy manfaatlar toʻqnashuvi toʻgʻrisidagi deklaratsiyalar va manfaatlar toʻqnashuvini hisobga olish reyestrining shakllarini tasdiqlanmoqda.
Shaharlararo avtobus yoʻnalishlarida zararlarni qoplab berish rejalashtirilmoqda
Yoʻlovchilarni tashish хizmatlarini koʻrsatuvchi yuridik shaхslarning shahar atrofi va viloyat ichidagi shaharlararo avtobus yoʻnalishlarida 30 foizgacha zarar bilan ishlaydigan yoʻnalishlar zararli hisoblanadi.
2024 yil uchun moliyaviy hisobotni qaysi qoidalar boʻyicha topshiramiz
4 noyabrda BHMS va MHXS boʻyicha tayyorlangan moliyaviy hisobot shakllari – Moliyaviy hisobotlarni taqdim etish muddatlari hamda ularning tarkibi va mazmuni toʻgʻrisidagi nizom (04.11.2024 y. AVdagi roʻyхat raqami 3567-son) tasdiqlandi. Nizom 2025 yil 1 yanvardan kuchga kiradi. Ya’ni 2024 yil uchun moliyaviy hisobot yangi qoidalar boʻyicha taqdim etiladi.