2025 йилда маҳаллий бюджетлар даромадларини шакллантиришнинг ўзига хос хусусияти айрим солиқларнинг туман ва шаҳарлар бюджетларига тўлиқ ҳажмда ўтказилиши бўлади.
Ҳавони ифлослантирувчи манбалар бартараф этилади
Атмосфера ҳавосини ифлослантирувчи манбаларни хатловдан ўтказиш ва бартараф этиш атмосфера ҳавосига ифлослантирувчи моддаларни чиқарувчи ташкилотлар томонидан мустақил равишда амалга оширилади.
16.10.18
2019 йилда бизнесингиз қандай ҳолатда бўлади?
«Бизнесингиз келтирадиган фойдага янги солиқ солиш тизимининг таъсири қандай баҳоланади?» – «Norma» профессионал ривожланиш марказининг бепул семинарлари ва вебинарлари туркумида қатнашган 426 нафар корхона раҳбарлари ва бухгалтерлари бу саволга жавоб топа оладилар. Кўп сонли илтимосларга кўра ПРМ 26 октябрь соат 10.00 ва 20.00 да бу мавзуда яна иккита вебинар ўтказади
10.10.18
Бухгалтернинг касбий кўникмаларини қай йўналишда ривожлантириш керак?
Малакали ва юқори маош оладиган бухгалтер бўлиш, жадал ривожланаётган, ташқи иқтисодий фаолият юритаётган ташкилотда муваффақият билан ишлаш учун қандай билимлар зарур? Зарур билим ва кўникмаларни қаерда олиш мумкин? Бунга ойдинлик киритишга уриниб кўрамиз
28.09.18
Пропискасиз ишга қабул қилиш: қонунга кўра қандай йўл тутилади?
2018 йил 8 октябрь куни «Norma» профессионал ривожланиш марказида «Кадрларга оид иш юритиш» курси бошланади. Эксперт Абдусалом Рисқуллаев меҳнат тўғрисидаги қонун ҳужжатларини қўллашнинг энг мураккаб жиҳатларини тушунтириб беради. Вазиятлардан бирини кўриб чиқамиз
25.09.18
Ҳисобот топширишга тайёрмисиз?
Солиқ органларига ҳисоботлар топшириладиган вақт яқинлашиб қолди. Бирор-бир муҳим жиҳатни эътибордан четда қолдирмаслик керак, чунки охирги ойларда қонун ҳужжатларига жуда кўп янгиликлар киритилди. Уларни билиш учун Norma профессионал ривожланиш марказининг махсус семинарида иштирок этинг